איילי הנדל"ן החדשים

היתרונות של דור ה-Y בעולם ההשקעות

רבים אוהבים לנגח את בני דור ה-Y, ולכנותו דור ה"אינסטנט" מתוך בוז ולעג, כמשל לחוסר הסבלנות, המיידיות, השעמום המהיר וכו' שמאפיינים אותו. הניגוח מגיע בעיקר על רקע התפיסה המסורתית, לפיה צריך לחשוב תמיד על הטווח הרחוק, ופחות לבזבז כספים על צריכה רהבתנית קצרת טווח, ובנוסף שצריך להשקיע זמן, סבלנות והתמדה רבה, על מנת להצליח לקצור פירות, לצד ההבנה שבחיים אין קיצורי דרך.

יש הרבה מן האמת בביקורת המופנית כלפי בני דור ה"אינסטנט". אבל למרות הכל, לבני הדור הזה בכל זאת ישנם יתרונות אדירים בכל הקשור לעולם ההשקעות – דינאמיות מחשבתית, וחוסר היקשרות לחפצים. דינאמיות הוא אחד האלמנטים החשובים ביותר בהשקעות נדל"ן ובכלל. הדרך הנכונה ואולי היחידה להצליח בהשקעות היא להיות בעלי מחשבה מהירה. לנצל תקופות של גאות בשוק אחד, ולעבור מיד לשוק הבא. לא "להיתקע" על שוק מסוים, ולחכות לתיקונים, אלא לעבור במהירות בין שווקים ולנצל פערי ארביטראז'.

ניתוק הרגש וחוסר היקשרות לחפצים – אחת העכבות הגדולות על משקיעי נדל"ן בפרט ומשקיעים בכלל היא ההיקשרות הרגשית לנכסים ולהשקעות שלהם. אנשים רבים מסרבים לממש השקעה שבבעלותם רק בגלל הקשר הרגשי לנכס או תחושת חוסר הביטחון שבלהיות בלעדיו. אם ההשקעה הצליחה, הם מסרבים לצאת ממנה בגלל הצלחת העבר, ואם ההשקעה נכשלה הם מסרבים לצאת ממנה בגלל התחושה שעוד רגע והיא תתקן חזרה מעלה. היכולת לנתק את השכל מהרגש, היא תנאי הכרחי למימוש עיקרון הדינאמיות הלכה למעשה.

דור ה"אינסטנט" מאופיין בשני המאפיינים הללו. הדור הזה פחות נשען על אלמנטיים פיזיים, פחות עסוק בצבירת חפצים, ומבלה את מרבית זמנו בעשייה דינאמית ומיידית ופחות בניתוחים ומחשבות על העתיד. עבורו, השקעה תיעשה בצורה הרבה יותר רציונאלית ומהירה. הוא יידע לעבור משוק לשוק בצורה יעילה, ולא "להיתקע".

אך, כמובן, שגם בדור הזה יהיו אלו שיצליחו ואלו שייכשלו. הדרך הנכונה והיחידה להצלחה תמיד נשענת על איזון נכון בין הפרמטרים השונים. ההצלחה הגדולה ביותר של איילי הנדל"ן החדשים צפויה לאלו שידעו לפעול מצד אחד בדינאמיות מחשבתית ובניתוק רגש, אך מצד שני יכלכלו את צעדיהם בצורה אחראית ושקולה.

קטגוריה

  • השקעות
  • נדל"ן

שיתוף ברשתות חברתיות

הרשמה לקבלת עדכונים

פוסטים נוספים

הרשמה לקבלת עדכונים

שיתוף ברשתות חברתיות

צרו קשר

אנחנו כאן כדי לעודד צמיחה, חופש וביטחון כלכלי. נשמח לעזור לכם להגשים את מטרותיכם – השאירו פרטים ונדבר בקרוב

הרשמה לניוזלטר

לקבלת עדכונים ותכנים שוטפים אודות קורסים, מפגשים והזדמנויות השקעה, הצטרפו לרשימת התפוצה של Rentpo

החילזון 6, רמת גן

החילזון 6, רמת גן

© כל הזכויות שמורות Rentpo 2022
דילוג לתוכן