פינטק

מדוע פינטק נחשב כאחד התחומים המדוברים כיום

פינטק, או FinTech, הוא קיצור של צמד המילים Financial Technology, ומשמעותו טכנולוגיות ופיתוחים הנדסיים בתחום הפיננסים וההשקעות. מדובר, למעשה, בפלטפורמות מבוססות קוד שמטרתן לייעל ולפשט את עולם הכלכלה.

שדה הפינטק פועל בתחומים פיננסיים רחבים ביותר, ביניהם תחומי הבנקאות, הביטוח, ניהול הכספים והחסכונות, ההשקעות, המימון, המסחר, המסחר הבינלאומי, שווקי ההון, הנדל"ן וכיוצא באלה. תחומים אלו פעלו עד כה באמצעות תאגידים עתירי כוח אדם ומשאבים, וממילא תחת תקורות ניהול גבוהות יחסית. מי שנשא בנטל המימון של השירותים היקרים שסופקו על-ידי אותו כוח אדם, היו, מטבע הדברים, צרכני הקצה, קרי כולנו. מטרתם של פלטפורמות הפינטק היא לייעל ולטייב את אופן הפעולה באותם תחומים. חברות הפינטק הן חברות קטנות, יעילות וחכמות, המתבססות על טכנולוגיה כ"שחקן מרכזי", ולא על כוח אדם מתוגבר. הדבר מאפשר להקטין במידה ניכרת את תקורות הניהול, ומימלא להוזיל את עלות השירותים עבור צרכני הקצה, להנגיש את השירותים לביתו של כל אחד מאיתנו ולייתר מנגנונים ביורוקרטיים.

במספר שנים קצר יחסית בהן היא מתחוללת, מהפכת הפינטק הספיקה להביא עמה שורה רחבה של בשורות. מבין בשורות אלו ניתן למנות את פלטפורמות הסליקה הדיגיטליות, המפשטות את עולם המסחר, שוק המטבעות הקריפטוגרפיים, הבנקאות הדיגיטלית, מימון ההמונים ועוד. אם לשפוט לפי הישגים אלה בלבד, לאורך תקופה קצרה יחסית, לא נותר לנו אלא לדמיין איך ייראה עולם הפיננסיים בתוך מספר שנים מהיום, בכל התחומים.

קטגוריה

  • השקעות

שיתוף ברשתות חברתיות

הרשמה לקבלת עדכונים

פוסטים נוספים

הרשמה לקבלת עדכונים

שיתוף ברשתות חברתיות

צרו קשר

אנחנו כאן כדי לעודד צמיחה, חופש וביטחון כלכלי. נשמח לעזור לכם להגשים את מטרותיכם – השאירו פרטים ונדבר בקרוב

הרשמה לניוזלטר

לקבלת עדכונים ותכנים שוטפים אודות קורסים, מפגשים והזדמנויות השקעה, הצטרפו לרשימת התפוצה של Rentpo

החילזון 6, רמת גן

החילזון 6, רמת גן

© כל הזכויות שמורות Rentpo 2022
דילוג לתוכן